Pytania

                                                               Pytania i odpowiedzi

                                                                          Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi,

                                                                          które mamy nadzieję rozwiążą Twoje wątpliwości. Pamiętaj, że

                                                                                zawsze możesz też do nas zadzwonić lub nas odwiedzić.

 

 

Nie wiemy tego. Ceny ustalają ubezpieczyciele, zależą od zmian w prawie i od aktualnej sytuacji rynkowej. Możemy zagwarantować, że poszukamy najlepszej dostępnej oferty.

VW Passata,  Forda Fosusa, … itd. – to zależy od firmy ubezpieczeniowej. Wszystko zależy od sytuacji na rynku ubezpieczeniowym, chętnie obejrzymy dokumenty porozmawiamy i doradzimy najlepsze rozwiązanie. Zapraszamy do biura w celu dopasowania najkorzystniejszej oferty dla Pana /Pani.

Tak może Pan/Pani do końca trwania ubezpieczenia korzystać z polisy otrzymanej od zbywcy lecz może wiązać się z przeliczeniem składki i dopłatą. Otrzymane przy zakupie potwierdzenie OC o niczym nie przesądza – polisa może być zawarta na kilka rat może być w ogóle nie opłacona a w skrajnym przypadku nie ważna. Zalecamy wizytę w biurze sprawdzimy co będzie bardziej korzystne dla Pana/Pani.

TAK, obowiązek ubezpieczenia wszystkich samochodów zarejestrowanych (niezależnie czy je aktualnie używamy, czy nie) nakłada na wszystkich posiadaczy pojazdów ustawodawca. Odstępstwo jest do pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 3,5 tony, które przedsiębiorca może czasowo wyrejestrować w związku z zawieszeniem działalności . Jeśli Twój pojazd ma ponad 40 lat i jest pojazdem historycznym lub jest to zabytek (posiada specjalne tablice) to masz możliwość zawierania umów na 30 dni.

Ubezpieczenie zawieramy na 12 miesięcy ale możemy rozbić płatność np. na 4 raty. Wyjątkiem jest ubezpieczenie dla komisów, które mogą ubezpieczać pojazdy na okresy 30 dniowe.

Po pierwsze to nie jest taki sam samochód – inny jest na pewno numer VIN. Pesel sąsiada i Twój też się różnią. Jest bardzo wiele czynników określających stawkę za ubezpieczenie, zapraszamy do biura w celu dopasowania najkorzystniejszej oferty.

Cenę polisy określa prawdopodobna wysokość odszkodowania i prawdopodobieństwo występowania kolizji/wypadków. W dużych miasta odszkodowania są wyższe – cenniki warsztatów samochodowych są wyższe, świadomość prawna jest wyższa, pojazdy są droższe i nowsze.

Wszyscy właściciele/użytkownicy muszą być uwzględnieni na polisie.

Obecnie wszystkie firmy korzystają ze wspólnej bazy zarządzanej przez UFG, znajdują się tam informacje o zawartych polisach i szkodach. Proces wyliczania zniżek za bezszkodowość jest zautomatyzowany. Istnieje możliwość indywidualnej wyceny w oparciu o szczegółowe i przetłumaczone zaświadczenia od zagranicznych Ubezpieczycieli. Zapraszamy do biura sprawdzimy wszelkie możliwe opcje.

Tu odpowiedź jest prosta – małżonek będzie zawyżał składkę za ubezpieczenie.

Jest to bardzo trudne do określenia. Do wczesnych lat XXI wieku ubezpieczyciele stosowali papierowe wersje taryfy składek. W tych taryfach Agent Ubezpieczeniowy wyszukiwał powiatu rejestracji, tabelki z pojemnościami stosował kilka zwyżek i zniżek i wyliczał cenę polisy. Obecnie jako Twój Agent wprowadzamy Twoje dane do odpowiednich systemów i poznajemy cenę. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży i oferta wszystkich Ubezpieczycieli pozwala nam na uzyskanie dla Ciebie najkorzystniejszej oferty.

W każdej firmie zniżka może być inaczej naliczana, aktualnie przy tak wielu ofertach ubezpieczeniowych liczy się przede wszystkim ostatecznie zaproponowana cena. Klienci uwielbiają zniżki i dlatego w każdym sklepie są przeceny i rabaty. Mamy świetne rozeznanie w bieżących ofertach i aktualnych cenach ubezpieczeń. Dziennie zawieramy dziesiątki polis, poprzedzone setkami kalkulacji – znajdziemy dla Ciebie najlepszą możliwą ofertę.

Do końca trwania ubezpieczenia, ale im wcześniej zostanie to zrobione tym większą mam możliwość decydowanie o ewentualnych kosztach. Ubezpieczyciel może przeliczyć składkę na nowego nabywcę i zażądać dodatkową składkę.

Polisy po zbywcy się nie odnawiają. Tak jest to określone w ustawie i bardzo ważne aby po zakupie pojazdu pilnować upływających terminów. Polisę na kolejny okres można zawrzeć z wyprzedzeniem, do czego zachęcamy.

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) chroni nas przed ewentualnymi roszczeniami pasażera naszego samochodu po wypadku komunikacyjnym spowodowanym przez nas a także gwarantuje odszkodowanie w razie naszego uszczerbku.

Tak, wymaga to specjalnej formuły wypowiedzenia. Zapraszamy do biura chętnie pomożemy.